Witamina F – sposób na zdrowie i piękne ciało 0
Witamina F – sposób na zdrowie i piękne ciało

Witamina F bardzo pozytywnie wpływa na stan naszej skóry, włosów i paznokci. To jednak nie wszystko. Wpływa ona ochronnie na nasze nerki i wątrobę, przyspiesza produkcję żółci. Witamina F wykazuje dodatni wpływ na zmniejszenie poziomu cholesterolu w naszej krwi, co przyczynia się między innymi do redukcji ryzyka zachorowań na choroby układu krążenia. Witamina F pomaga spalać tłuszcz, czym przyczynia się do utrzymania prawidłowej masy ciała, zapobiega również zaparciom. Jeżeli dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy F, nasz układ krążenia działa sprawnie. Jesteśmy odporniejsi na różnego rodzaju zakażenia i choroby. Witamina F pełni także bardzo ważną rolę dla naszego mózgu i układu nerwowego. Witamina ta ma również pozytywny wpływ na układ rozrodczy.

witamina F

Kiedy zaczyna nam brakować witaminy F…

Niedobory witaminy F w naszym organizmie to przede wszystkim wynik niewłaściwej diety. Jeżeli stwierdzimy u siebie niedobór tego składnika powinniśmy jak najszybciej postarać się o jego uzupełnienie. Długotrwałe niedobory witaminy F będą miały bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Pierwsze objawy niedoborów prawdopodobnie zauważymy w lustrze.

Jako, że witamina F przyczynia się do dobrej kondycji naszej skóry, włosów i paznokci, kiedy zaczyna jej brakować wyglądamy niekorzystnie. Nasza skóra staje się szara, wygląda niezdrowo, często pojawiają się na niej wypryski, niekiedy nawet bardzo widoczne wysypki. Wszelkie rany, czy zadrapania goją się znaczne dłużej niż w normalnych warunkach. Nasze włosy są wyraźnie osłabione, często możemy odnotować nadmierne ich wypadanie. Kiedy na naszej szczotce znajdujemy więcej włosów niż zazwyczaj, może być to właśnie objaw niedoborów witaminy F. Nasz układ odpornościowy jest coraz słabszy. Na niedoborach tej witaminy cierpią również nasze paznokcie – stają się bardziej kruche, łamliwe, mogą zacząć się rozdwajać. Kiedy w naszym organizmie brakuje witaminy F, częściej chorujemy, szybciej zapadamy na różnego rodzaju infekcje. Jako, że witamina ta wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego, kiedy w naszej diecie przez dłuższy czas jej brakuje, możemy zaobserwować u siebie negatywne skutki uboczne w postaci problemów z koncentracją uwagi, często obserwowana jest nadpobudliwość, odnotowujemy objawy wskazujące na ADHD.

właściwości witaminy F

Jeżeli nie zapewniamy naszemu organizmowi optymalnej dawki witaminy F, po pewnym czasie możemy zaobserwować u siebie wzrost poziomu cholesterolu, często podnosi się również nasze ciśnienie. Kiedy stosujemy źle zbilansowaną, ubogą w witaminę F dietę przez dłuższy czas, wzrasta u nas ryzyko poważnych chorób krążenia, w tym również problemów z sercem. Długotrwałe niedobry witaminy F grożą uszkodzeniem nerek i wątroby. Możemy mieć również problemy ze wzrokiem. Niedobór tej witaminy może powodować także problemy z płodnością. U mężczyzn pojawiają się problemy z wytwarzaniem plemników, kobiety mogą skarżyć się na bolesne miesiączkowanie. Jednocześnie nie odnotowano negatywnego wpływu nadmiaru tej witaminy na nasz organizm. Szacuje się, że człowiek potrzebuje średnio około 70 ug witaminy dziennie.

Gdzie znajdziemy witaminę F?

Witaminę F możemy znaleźć przede wszystkim w olejach tłoczonych na zimno. Szczególnie bogate w ten składnik są olej z ogórecznika, olej z wiesiołka, tran, olej z pestek dyni, olej migdałowy, olej lniany, oliwa z oliwek. Witaminę F znajdziemy również w avocado, kiełkach pszenicy, tłustych rybach morskich, pestkach dyni, pestkach słonecznika, czy choćby migdałach.

witamina F występowanie

Witamina F w kosmetykach

Witamina F powinna wykazuje pozytywny wpływ na nasz organizm zarówno kiedy stosujemy ją wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Warto jednocześnie spożywać produkty zawierające tę witaminę, a także stosować kosmetyki z jej zawartością. Witamina F stosowana zewnętrznie odbudowuje warstwę lipidową naszej skóry, pełni ważne funkcje ochronne. Witamina F często występuje w produktach zawierających inne witaminy – zwłaszcza te, które rozpuszczają się w tłuszczach. Takie połączenie zapewnia silniejszy efekt pielęgnacyjny. Jeżeli nasza skóra jest podrażniona, uległa poparzeniom, warto jest zastosować preparat zawierający witaminę F, która wykazuje silne działanie regenerujące, przyspiesza gojenie się ran. Witamina ta jest dodawana do różnego rodzaju kosmetyków – zarówno kosmetyków do twarzy i ciała, jak i kosmetyków do pielęgnacji włosów, czy nawet zmywaczy do paznokci. Odżywia ona naszą skórę, regeneruje nasze włosy i wzmacnia paznokcie, co sprawia, że jest niezbędna w pielęgnacji tych z nas, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.

witamina F w kosmetykach

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl